Do I detect a flicker of fear? Ah, yes...

Ron Through Time by esama

19. září 2014 v 20:35 | Pooky (překlad z AJ) |  Jednorázovky HP
Ron ztracený v čase
"Ou-kej, takže si to ujasníme," řekl ten vysoký zrzek víceméně vyděšenému šestiletému Harry Potterovi. "V tomhle nebudu nijak dobrej, nejspíš spoustu věcí pořádně zpackám. Budu se asi chovat hloupě, jako opravdu nechápavej blbec, možná začnu kouřit a divně smrdět a nejspíš taky pít mnohem víc, než bych měl. V tom případě máš dovoleno nakopat mi zadek, praštit mě srolovanýma novinama, nalít mi kýbl vody za krk nebo cokoli jiného, co tě napadne. Chápeš?"
"Uh," řekl na to zmatený chlapec, oči navrch hlavy.
"Dobře," přikývl muž spokojeně a vytáhl z kapsy kabátu v kůži vázanou knížku.
"Ou-kej," zopakoval, "S tímhle mi budeš muset pomoct. Hermiona mi to všechno napsala, ale zatraceně, nerozumím z toho skoro ničemu. Jestli to spolu rozluštíme, měli bysme být schopný sehnat barák a takový ty věci, však víš." Přitáhl si chlapce blíž k sobě a ukázal na dlouhou řádku čísel na jedné stránce, "Tak, říká ti tohle něco?"
"Uh," zopakoval chlapec a zamžoural přes rozbitá skla brýlí.
"Myslím, že by to mohla být čísla do loterie," navrhl opatrně a vzhlédl k tomu šílenému člověku. "Jsou tam taky datumy," dodal s nadějí v hlase, domnívaje se, že ačkoli je šílenec, jistě nebude zas až tak špatný, když ho odvedl od Dursleyových. "A tyhlety myslím mají něco společného s dostihy - viděl jsem občas taková u strýce Vernona v novinách."
"Ohó, zatraceně, tak to je dokonalý. Díky, Hermiono," zazubil se zrzek, zvedl Harryho do náruče a posadil si ho na bok. "Výborně, jde se sázet. Nebo momentík… Neměl bys u sebe asi nějaký mudlovský peníze, viď? Ty, jak se jim říká, centy? Ne, počkat, libry? Něco takovýho?"
"Bohužel, pane," odvětil Harry; Paže měl omotané pevně kolem mužova krku, a shlížel dolů udivenýma očima. Ještě nikdy nebyl tak vysoko.
"Ále, no co, to nějak vyřešíme," prohlásil zrzek zvesela a odnášel Harryho pryč, vzhůru za docela novým, báječným a úplně bláznivým životem.
Ron through time by esama ORIGINAL
"Okay, let's make things clear," the tall red haired man said to more or less terrified six-year-old Harry Potter. "I'm not good at this; I'm probably going to muck lot of things up. I'll be stupid and act like a git and get things wrong, I'll take up smoking and smell bad and probably drink whole lot more than I ought to. In that case, you're allowed to kick me, slap me with a rolled up news paper, pour a bucket of water down my neck and whatever other means of reasoning you can think of. Are we clear?"
"Uh…" the boy said, wide eyed and pretty confused.
"Good," the man nodded, satisfied, and took out a book from the pocket of his coat. "Okay, now you need to help me with this. Hermione wrote it all down for me, but I'll be damned if I can make out what most of this means. If we can figure it out, we ought to be able to get a house and stuff like that," he said pulling the boy closer and pointing down to long series of numbers on the page. "Now, what can you make of these?"
"Uh," the boy said again but looked down, squinting through a broken pair of eyeglasses. "I think they might be lottery numbers" he finally offered cautiously, looking up to the crazy man. "And there are dates too," he added helpfully, figuring that the crazy man couldn't be all that bad, as he had taken him away from the Dursleys. "And I think those have something to do with horse racing - I've seen them in Uncle Vernon's newspaper sometimes…"
"Oh, bloody hell, that's brilliant. Thank you Hermione," the redhead grinned and lifted Harry to one arm. "Alright, let's go and gamble. Or wait… You wouldn't happen to have any muggle money on you? Those, uh, what are they called, squids? No, wait, quids? Something like that."
"Sorry, sir," Harry said, clinging to the man's neck and looking down with wide eyes. He had never been so high up.
"Ah. Well, we'll figure something out," the redhead said cheerfully, and whisked Harry away into a new completely brilliant and pretty damn mental life.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mienat | Web | 28. září 2015 v 18:51 | Reagovat

Fakt dialog toto :D
Ron: (...)
Harry: Uh.
Ron: (...)
Harry: Uh.
Ron: (...)

:D Skvělá povídka, skvělý překlad :) Děkujeme :D :D :D

2 Augustynka | E-mail | 14. října 2016 v 0:03 | Reagovat

[1]: : Jo, přesně tak. Moc moc děkujeme!

3 Karin | 29. května 2018 v 11:39 | Reagovat

Krátké ale pěkné. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama