Do I detect a flicker of fear? Ah, yes...

Část 7.

12. února 2011 v 18:30 | Pooky |  Skoro jako rodina
~Harry~
Už dávno si nepřišel tak velice malý. Když teď pochodoval dolů Magnoliovou ulicí, po každé jeho straně vysokánský hubený mužský, připadal si Harry po dlouhé době jako dítě. Hlavu zakloněnou a zrak upřený vzhůru, co chvíli ji otáčel na jednu či druhou stranu.
Oba byli dost zvláštní. Chuligáni nebo šílenci, vzpomněl si znova na slova strýce Vernona. Oba měli dlouhé černé vlasy. Pan Snape vypadal velice přísně, jeho ústa semknutá do stálého pohrdlivého úšklebku, tmavé oči dávaly jasně najevo jeho nespokojenost se vším, co se jim připletlo do cesty, a orlí nos dojem nenaloženosti jen umocňoval. Snapovy vlasy dosahovaly k jeho ramenům a rámovaly jeho bledý obličej v nepěkných mastných pramenech. Pan Black na druhé straně měl vlasy do půli zad. Byly husté a čisté a na většině žen by vypadaly moc hezky, pomyslel si Harry. V kombinaci s Blackovým knírkem, bradkou a mužnou tváří to však Harryho mátlo. Pan Black byl velice vyzáblý. V jeho volném oblečení byste si toho nemuseli všimnout, ale Harry jasně zpozoroval propadlé tváře, kostnaté prsty a zápěstí. I Blackova psí podoba měla vystouplá žebra!
Jenže ty kostnaté prsty teď jemně svíraly Harryho dlaň, jak tak kráčeli ulicí a šedivé oči v tom vyzáblém obličeji se na něj smály. A co vlastně na tom, usoudil Harry. Pan Black zjevně moc nejedl. A pan Snape dost možná příliš často jedl jen kyselé okurky. Teta Petúnie po nich vždy mívala podobný výraz. To z nich ještě nedělalo šílence, rozhodl se. A chuligáni? Harry byl vždy považován za jednoho z nich…
.
Dorazili do malého parku a Snape se podezřívavě rozhlédl kolem sebe. V dosahu nebyla ani noha.
"Chytíš kluka a já nás přemístím," řekl tichým hlasem. Harry opět stočil zrak k Blackovi. Co to asi mělo znamenat?
"Zbláznil ses?!" vyhrkl Black, taktéž se snažíc o tichý tón, "Děcka se nemůžou přemísťovat!"

Byl to Black, kdo rozhodl, že Harry půjde s nimi. V jednu chvíli v záchvatu vzteku zničil celou Dursleyovic předsíň a Harry v duchu bědoval, co na to řekne teta Petúnie, až se vrátí. Jistě to bude zas Harryho vina! Pak se pan Black obrátil na něj, vztáhl k němu ruku. Harry ucukl. Muž ji hned stáhl. Po tvářích mu stékaly slzy, jeho hlas byl však klidný a utěšující. Ptal se na Harryho přístěnek, tak mu ho tedy ukázal. Ptal se na spoustu věcí, které se nezdály důležité. Nakonec se usmál a jako kouzlem bylo zpátky jeho veselé rozpoložení. "Co kdybys šel s námi, Harry?" navrhl zlehka, jako by šlo jen o návštěvu k paní Figgové, nic vážného. "Podívat se na ten kouzelnický hrad, co jsem ti o něm vykládal? Nebylo by to fajn?"
Zhruba v tom okamžiku odtáhl pan Snape Blacka z místnosti a Harry se pokusil dát předsíň do relativního pořádku. Když se vrátili, Snape se zamračil, vytáhl proutek a kouzlem všechnu škodu napravil. Harry opět jen stál s otevřenou pusou. Black vedle něho poklekl na jedno koleno. "Tak co říkáš, Harry? Nechtěl bys jít na čas s námi? Necháme tu tetě a strýci vzkaz."
Jak řekl, tak také udělal. Naškrábal cosi na růžový nalepovací lístek, který připlácl přímo doprostřed nástěnky mezi tetin pečlivě naaranžovaný plán domácích prací. Načež vzal Harryho ruku do své, usmál se na něho a vycházeje z domu číslo čtyři opět začal vyprávět o všech těch úžasných kouzelných věcech, o kterých si Harry myslel, že jsou možné snad jen v pohádkách a snech. Pohlédl zpět na pana Snapa. Klepnutím proutku do zadních dveří bylo zamčeno a pak už kráčeli bok po boku ulicí.

"Co ty o tom víš?"
"Víc než ty, očividně."
"Asistované přemístění je docela normální způsob-"
"Tak proč mi to Lily nikdy nedovolila, co?"
"To mělo pravděpodobně víc co dočinění s tebou než s přemísťováním obecně," řekl Snape kousavě.
Sírius na něj vrhl velmi nepěkný pohled, "Bylo by mu špatně. Navíc jsme tři, co když mu způsobíš rozštěp?"
"Co když ho způsobím tobě?" zavrčel Snape pozvedaje mírně hůlku.
Harry tak docela nechápal, o co jde, ale nelíbilo se mu příliš, jak se muži hádali. Zatahal za Blackovu ruku. "Jak tedy pojedeme?"
"Pojedeme?" zopakoval po něm.
"Autobus je tam," ukázal Harry dolů blízkou ulicí.
"Autobus!" vyhrkl Black. "To je nápad! Skvělé, Harry."
"To snad ne," ucedil Snape skrz zuby.
"Copak, Severusi?" otočil se Black s úsměvem na tváři, "Problémy s žaludkem? Nebo máš snad strach?"
Pan Snape prudce zvedl hůlku míře s ní doprostřed Blackova obličeje. Pak jí mávl směrem dolů a hlasité zatroubení ohlásilo příjezd třípatrového fialového autobusu.
Prazvláštní den!
.
Autobus sebou škubal a cukal a Harry byl po svém prvním pádu z polstrovaného křesílka vtažen na klín pana Blacka. Jedna jeho paže se ihned ovinula kolem Harryho malého pasu a druhá křečovitě svírala blízké zábradlí, zabraňujíc jejich společnému křesílku v překlopení. Pan Snape vedle nich seděl velmi strnule, obě nohy pevně zapřené o podlahu, obličej bledší než obvykle. Harry s očima dokořán sledoval, jak se krajina za okny co chvíli změní na docela úplně jinou a jak ploty, popelnice, schránky i ostatní auta uskakují obřímu autobusu z cesty.
Netrvalo dlouho a museli vystupovat. Stanice se jmenovala Prasinky. Bylo by to legrační jméno, napadlo Harryho, kdybyste nepocházeli z Kvikálkova. Lidé tu nosili dlouhé šaty a domky vypadaly staré a celé nakřivo. Pan Snape je však vedl pryč od nich, po pěšině k vzdálené bráně. Hrad, který byl na kopci za ní, byl neskutečný.
"Vítej v Bradavicích, Harry," pohladil ho Black po vlasech.
"Páni," vydechl.
.
Dobrali se až ke hradu a veliké dřevěné dveře se pro ně samy otevřely. V síni za nimi, u paty bílého schodiště stála postava ve špinavém hnědém kabátě. "Co to tady máme?" protáhl ten člověk nepříjemně. 
"Pane Filchi," vystoupil Snape o krok vpřed.
"Žádný mizerný mrňata v hradě, od června až do září!" zahudroval pan Filch.
"On patří ke mně," podotkl Black, "a jelikož tu musím zůstat, zůstává i on."
"Uvidíme, co na to řekne profesor Brumbál," zamračil se dolů na Harryho. Pani Norrisová vystrčila svou ohavnou hlavičku zpoza jeho nohou a udělala pár kroků vpřed.
"Brumbál bude mít příležitost se vyjádřit, až se vrátí z Brazílie," ucedil Snape.
"Ty jsi ale pěkná kočička!" prohlásil Harryho hlásek. Chlapec se přátelsky zaculil na opelichanou nestvůru u Filchových nohou, klekl si před ni a popleskal ji po hlavičce. Její zarudlé oči se podezřívavě zúžily do temných skulinek.
"A milá! Pojď sem, čičiči, chceš myšičku?" Nepřátelská podezřívavost paní Norissové se v mžiku změnila v zaujatou pozornost.
Harryho ruka zmizela v kapse u kolene jeho khaki kalhot. "Mám jenom pavouka, chceš?" vylovil z kapsy vrtící se nestvůrku. "Vždycky mi v noci zaleze tady do kapsy," vysvětlil jí. Snad by neměl Alberta obětovat, napadlo ho, ale paní Norissová se tvářila nedočkavě a on pavouky nikdy moc nemusel. Podal ji ho a ona jej zhltla. Bylo to trochu nechutné.
Filch nevěřícně sledoval svou kočku, jak se s vrněním otírá o dětskou postavičku. Odfrkl si. "Než se Brumbál vrátí…"
"Snape na nás dohlédne," dokončil Black.
"Pojďme, paní Norrisová."
.

 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Merlina | 13. února 2011 v 19:45 | Reagovat

Krásně se to rozbíhá, moc pěkně to Harry s kočičkou skoulel! :-D Díky za brzké pokračování. :-)

2 Indil | 14. února 2011 v 22:22 | Reagovat

Povídka se mi moc líbí, už se těším na další kapitolu. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Jen mám takový malý dotaz: Nevím, jestli to je jen můj názor, ale není taky někomu divné, že v každé povídce, ve které je Harry malý, tak úplně klidně odejde s cizím člověkem, popř. lidmi, člověkem a psem nebo hadem(i takovou jsem četla)? :-) Neměl by mu někdo vysvětlit(jako mně, když jsem byla malá), že s cizími lidmi nesmí mluvit, nic si od nich brát a rozhodně s nimi nesmí nikdy nikam chodit? :-D

3 dada | 15. února 2011 v 2:18 | Reagovat

jeeej, to bolo strašne milé :-)

to Indil: nemyslim si, že Harrymu Dursleyovci zrovna toto vysvetlovali. ak ho nieco naucili, tak domáce práce, to, že je odkázaný len sám na seba a že mágia neexistuje :-D

4 CorCaroli | 15. února 2011 v 19:51 | Reagovat

Bylo to velmi milé překvapení, takhle brzy jsem pokračování nečekala. Ale věděla jsem, že se vyplatí chodit sem každý den. :-)

5 Gigi... | 19. února 2011 v 13:02 | Reagovat

Souhlasím... krásné překvapení... :-D doufám jen, že Brumbál nebude moc intrikovat a nechá Harryho na hradě... :-? pěkně to s paní Norrisovou skoulel... 8-) jeden pavouček a je z ní přítulná kočička... :D

6 Lena | 3. března 2011 v 17:06 | Reagovat

Paráda, hrozně jsi mě potěšila. Celá kapitola byla skvělá, ale závěr byl nejlepší: kočka žeroucí pavouka...mňam

Díky, těším se na další přídavek.

7 Katy | 15. března 2011 v 19:48 | Reagovat

Nadhera, ze si sa na poviedku nevykaslala. Dakujem. Sirius aj Severus su fakt chuligani, Brumbala z nich hodi o zem:-))) Ale Harry je neskutocny."Ty jsi ale pěkná kočička!":-DDD

8 tsuky | 16. srpna 2011 v 15:34 | Reagovat

a ja chceem pokračkoooooooooooooooooooooooooo :-D  :-D

9 Mienat Aryija A. Eveni | Web | 21. října 2011 v 23:06 | Reagovat

Hehehe vždycky když to čtu, chytnu lochec u posledního odstavce.. :D:D je to vážně dost dobrá povídka a už přes půl roku se těším na pokračování :D

10 fin | 27. května 2012 v 22:17 | Reagovat

budeš pokračovat???

11 Pajčas | Web | 19. srpna 2012 v 19:04 | Reagovat

a jak to bylo dál?

12 Nicol | 19. září 2012 v 21:08 | Reagovat

Ahoj. Tahle povídka je fakt super! Je ale škoda, že není dokončená. :( Budeš ještě pokračovat? Prosím, prosím...

13 Neru-chan | 23. října 2012 v 22:01 | Reagovat

moc hezké :) také mě zajímá zda budeš pokračovat Pooky, bylo by škoda jejich vzájemně rozvíjející se vztah nedotáhnout do konce ;) ^^

14 CorCaroli | 5. března 2014 v 19:09 | Reagovat

Přídej něco, prosím! :-(

15 Pooky | 6. března 2014 v 20:37 | Reagovat

Hrozně moc všem děkuji za milé komentáře a doufám, že se bude další kapitola líbit.

16 helush | 2. listopadu 2014 v 18:52 | Reagovat

Doufám, že bude něco dál ;-)
Chtěla bych se taky zeptat CorCaroli, jestli bude někdy překládat Resolution - 3.díl od Resonance a Revolution??? Moc bych si přála, aby odpověď byla kladná ;-)

17 Karin | 27. května 2018 v 21:53 | Reagovat

Doufám že tady najdu pokračování. :-(  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama